Bahçelievler Arçelik Bulaşık Makine ServisiBahçelievler Arçelik Bulaşık Makine Servisi olarak bulaşık makinenizde çıkan sorunlarda yanınızdayız. Bulaşık makinenizde tamir ve onarım hizmetlerini sorunsuz olarak vermekteyiz. Bahçelievler Arçelik Bulaşık Makinesi Servisi ‘nin alanında uzman bir ekibi ile teknik servis hızlı ve güvenli olarak verilmektedir. Bulaşık makinenizi kullanırken, sorun çıkmaması ve size ekonomik olarak da yararlı olacağını düşündüğümüz aşağıdaki noktalara dikkatinizi çekmek isteriz:

Bahçelievler Arçelik Bulaşık Makine Servisi ‘nin enerji tasarrufu için yapılması gerekenler konusundaki önerileri

Bahçelievler Arçelik Bulaşık Makine Servisi olarak sunduğumuz aşağıdaki bilgiler, ürünü, ekolojik bir şekilde ve enerji tasarrufu sağlayarak kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bulaşıkları makineye koymadan önce üzerindeki bütün kaba atıkları temizleyin. Makineyi tamamen doldurduktan sonra çalıştırın. Program seçerken “Program bilgileri ve ortalama tüketim değerleri tablosu” na dikkat edin. Deterjan ambalajında tavsiye edilenden fazla miktarda deterjan kullanmayın.

Su yumuşatma sistemi Makine içinde, şebeke suyunun sertliğini azaltan özel bir su yumuşatma sistemi bulunmaktadır. Bu sistem, bulaşıkların istenen kalitede yıkanması için suyu gereken seviyede yumuşatır. Bulaşık makinesi tuzu bu amaçla kullanılır.

Su yumuşatma sisteminin ayarlanması Su yumuşatma sistemi doğru ayarlandığında yıkama etkinliği artacaktır.

Dikkat: Su yumuşatma sisteminin ayarını makinenizle birlikte verilen “Su sertlik ayar talimatına göre yapın”

Tuzun doldurulması

Dikkat: Makinede sadece bulaşık makinesinde kullanılmak amacıyla üretilmiş özel yumuşatma tuzu kullanın.

 1. Yumuşatma tuzunu koymak için önce alt sepeti çıkarın.
 2. Tuz bölmesinin kapağını saat yönünün tersine çevirerek açın.
 3. Makinenizin sadece ilk kullanımında tuz bölmesine 1 litre su ekleyin.
 4. Tuz hunisi yardımıyla tuz bölmesini tuzla doldurun. Tuzun su içinde erimesini hızlandırmak için kaşık yardımıyla karıştırın.
  Dikkat: Tuz bölmesine yaklaşık 2 kg yumuşatma tuzu koyabilirsiniz.
 5. Bölme dolduktan sonra kapağı yerine takıp çevirerek kapatın.
  Dikkat: Tuz ilave etme işlemi makineyi çalıştırmadan hemen önce yapılmalıdır. Böylelikle taşan tuzlu su hemen temizlenir ve makine içinde korozyon oluşma riski önlenir. Hemen yıkama yapmayacağınız durumlarda makinenizi boş ve deterjansız en kısa programda çalıştırın böylelikle taşan tuzlu su temizlenmiş olur.
  Dikkat: Farklı markaların farklı tuz tanecik boyutuna sahip olmasına ve su sertliğine bağlı olarak tuzun su içinde çözünmesi birkaç saat sürebilir. Bu nedenle tuzun makineye doldurulmasından sonra Tuz Eksikliği Uyarı göstergesi belirli bir süre yanmaya devam eder.

Deterjan

Makinede toz veya tablet deterjan kullanabilirsiniz.
Dikkat: Makinede sadece bulaşık makinesinde kullanılmak amacıyla üretilmiş deterjan kullanın. Çevreye zararlı olduğu için klor ve fosfat içeren deterjanlar kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Deterjanın doldurulması

Dikkat: Deterjan bölmesine çözücü maddeler koymayın. Patlama tehlikesi vardır!

Deterjanı, deterjan bölmesine makineyi çalıştırmadan hemen önce koyun.

 1. Mandalı ok yönünde iterek deterjan bölmesinin kapağını açın.
 2. Belirtilen kadar toz veya tablet deterjanı bölmeye koyun.
 3. Deterjan bölmesinin kapağını hafifçe bastırarak kapayın.

Bahçelievler Arçelik Servisi hakkında genel bilgi için tıklayınız.

Back To Top